February 23, 2019 08:31
Хроника

Баба, дедо и внуче прегазени на пешачки во Скопје, детето извадено од под автомобилот

Баба, дедо и внуче прегазени на пешачки во Скопје, детето извадено од под автомобилот

Тешка сообраќајка се случи вечерва на булевар Србија во населбата Ново Лисиче во Скопје. Пикап со велешки таблички удрил во баба, дедо и тригодишно дете кои оделе пешки, пишуваат жителите на оваа скопската населба на социјалните мрежи.

По несреќата бабата и детето веднаш се пренесени во Ургентниот центар каде лекарите се борат за нивниот живот.

Related posts

Сообраќајна несреќа во Скопје

Filip

Драма во Скопје: Му фрлале камења врз автомобилот, па го претепале пред семејството

24news

Тетовец ја тепал сопругата и ја терал на секс со други

Igor