October 22, 2021 12:55
Спорт

Ајзеа Томас смета дека Бруклин не може да се закити со шампионски прстен без Ирвинг

Членот на „Куќата на славните” во кошаркарската НБА-лига, Ајзеа Томас ја истакна важноста на Кајри Ирвинг за сегашниот состав на Бруклин.

– Сетете се како Кливленд под водство на Леброн Џејмс се врати по 1-3 и го победи Голден Стејт. Леброн тогаш беше речиси недостижен во секоја статистичка категорија, но Кавс сепак ќе останеа без титула, ако не беше Кајри Ирвинг. Затоа запамтете ги моите зборови. Со оглед на начинот на кој е изграден сегашниот состав на Нетс, тие не можат и нема да можат да го освојат шампионатот без помошта на Ирвинг. Точка, рече Томас.

За потсетување Ирвинг минатата сезона загуби 18 од 72 натпревари во регуларниот дел. Кајри имаше просек од 26,9 поени, 4,8 скокови и шест асистенции по натпревар во сезоната 20/21, со 50,6 % прецизни удари од поле и 40,2 % за три поени.

https://kissanime.mx boku no hero academia kissanime

Fight!! Iczer-1 Special Compilation Episode Full

AnimeDao Watch anime online, English anime online HD

AnimeHeaven Watch anime online, English anime online HD

Sogtvt hatinh: http://sogtvt.hatinh.gov.vn/hoi-dap/2750/

Bittube: https://bittube.tv/profile/animeflixnl