October 19, 2021 04:38
Спорт

Ајакс е подготвен да му пружи шанса на Ериксен да ја продолжи професионалната кариера

Плејмејкерот на италјанскиот фудбалски шампион Интер, Кристиан Ериксен пристигна во Милано, каде ќе му бидат направени детални лекарски прегледи. Данскиот 29-годишн интернационалец доби срцев удар на првиот натпревар од ЕП против Финска. Потоа му беше направена операција и му беше вграден електричен дефибрилатор.

Веќе е потврдено дека ако Ериксен продолжи да носи дефибрилатор нема да може да игра за Интер, бидејќи правилата во Серија А не го дозволуваат тоа.

Меѓутоа, во други лиги правилата не се толку ригорозни, а Ериксен сака да ја продолжи професионалната кариера. Холандските медиуми пренесуваат дека Ајакс е заинтересиран за Данецот и е спремен да му пружи шанса да игра и понатаму на врвно ниво.

Во Ајакс веќе има фудбалер со слични срцеви проблеми кој игра регуларно, а станува збор за Дени Блинд.

gdgd Fairies 2 Episode 12

Watch Sakugasaku Episode Full

Website https://animeheaven.pro: Watch Honkai Impact 3 ~ Lament of the Fallen [Chinese Dub] animeheaven Episode Full watch anime free

Website https://animekisa.in: Watch Yu-Gi-Oh! (Dub) animekisa Episode 224 anime websites

Zippyshare: https://www.zippyshare.com/animefreakws

Danluat thuvienphapluat: https://danluat.thuvienphapluat.vn/thanh-vien/animeflixnl