August 15, 2022 17:48
Спорт

Ајакс го претстави Шродер, наследникот на Ерик тен Хаг

Холандскиот фудбалски шампион Ајакс го претстави новиот тренер Алфред Шродер, кој доаѓа на местото на Ерик тен Хаг кој замина на клупата кај англискиот фудбвалски премиерлигаш Манчестер јунајтед. Шродер доаѓа од редовите на Клуб Бриж, со кој успеа да ја освои шампионската титула во белгиското првенство.

-За мене е голема чест што сум тренер на Ајакс. Сакам да продолжиме да освојуваме трофеи, а тимот да игра атрактивен фудбал. Верувам дека ќе имаме успеси заедно и дека фановите ќе се радуваат, изјави Шродер.

tải sunwin apk sunwin tài xỉu sunwin web

sunwin apk game sunwin sunwin apk

tải sunwin

sunwin

game bài sunwin sunwin tài xỉu sunwin web