Балкан Магазин

Аца Лукас е итно пренесен во болница

Пејачот Аца Лукас денеска во текот на денот итно бил примен во Ургентниот центар во Белград.

Имено, пејачот останал да лежи во болница за да ги направи сите дополнителни прегледи во врска со неговото здравје.

Првото упатство што го добил за преглед било за гастроентеролог, но деталите за неговата дијагноза се уште не се познати.

Менаџерот Саша Мирковиќ рече дека наводите се точни.

– Точно е дека Аца Лукас заврши во болница. Се чувствувал уморен и слаб, но направиле детални прегледи. Само ќе ви кажам дека се предозирал, бидејќи претходните денови и недели работеше многу… Му дадоа витамински коктел – рече тој и додаде за Курир дека Лукас прима витаминска инфузија.

За потсетување, Аца Лукас пред неколку дена зборувал за медиумите и рекол дека ќе биде учесник на Беовизија и дека верува дека тој е единствениот кандидат кој може да ја претставува Србија на Евровизија.

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime Attack on Titan Season 3 (Dub)

4Anime The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants

One Piece

4Anime My Hero Academia Season 3

4Anime Bleach Episode 365