November 27, 2021 18:44
Македонија

Ахмети прогласи победа, ДУИ со значителна предност во Тетово, Чаир, Кичево, Струга…

Претседателот на ДУИ Али Ахмети прогласи победа на локалните избори и рече дека неговата партија победила уште во првиот круг во Сарај, Пласница, Липково и оти е во предност во многу други општини.

Тој рече дека изборите поминале во најдобар ред и им честита на шефовите на штабови на ДУИ. Исто така, им се заблагодари на, како што рече, верните гласачи кои ја избрале агендата на ДУИ.

-ДУИ е во значителна предност во Тетово и Чаир, во Кичево, во Струга, во Желино, во Теарце, Боговиње, ДУИ има предност во Арачиново, Долнени, во Дебар одиме во втор круг, во Гостивар зголемен е нашиот фонд на гласови за 100%. Во Чашка одиме во втор круг со предност, рече Ахмети.

Ахмети посочи и дека ДУИ има предност или оди во втор круг во Дебар, Желино, Теарце Арачиново, Боговиње…

UFO Ultramaiden Valkyrie 3: Bride of Celestial Souls' Day Episode 6

Gu Gu Ganmo Episode 1

Dororo (Pilot) (https://animetv.cc/m/L1xG) Episode Full

Website https://wcostream.cc: Watch Bungo Stray Dogs (Dub) wcostream Episode 12 wcostream

Website https://animeflix.nl: Watch Future GPX Cyber Formula 11 animeflix Episode 6 animeflix boruto