January 24, 2021 13:53
Македонија

Ахмети: Македонија и Бугарија разменуваат понуди, се чека одговор од Софија

Лидерот на ДУИ Али Ахмети кажа дека се разменети понуди и документи со Бугарија за кои смета дека не е време да ги сподели со јавноста, како и дека треба да се почека реакцијата од Софија, во синоќешното гостување во емисијата „Клик плус“ на телевизија 21.

-Мислам дека не е време да споделувам со јавноста за понудите или последните документи кои се разменети. Ќе почекаме да ја видиме реакцијата од Бугарија – изјави Ахмети, истакнувајќи надеж дека до крајот на годинава ќе има добри вести од Софија.

Тој додаде дека министерот за надворешни работи Бујар Османи интензивно работи за надминување на спорот.

-Османи е доста активен, очекувам да има резултат. Многу важен момент е за да демонстрира пред сите граѓани, особено пред нашите сожители Македонци, дека ги делиме доброто и лошото, дека ќе стоиме рамо до рамо заедно, и во решавање на овој спор. Ова е клучен историски момент да се види дека оваа земја има министер за надворешни работи и за работата што ја сработи и за зрелоста, му честитам, рече меѓудругото Ахмети.

Watch My Hero Academia: Heroes:Rising (Dub) Episode Full (https://animefreak.ws/m/7rQo/ep-1) at website https://animefreak.ws anime freak one piece

Watch Tokyo Ghoul Episode 4 at GoGoAnime gogoanime