October 16, 2021 20:13
Македонија

Ахмети: Исполнување на нашиот сон за целосно интегрирана Македонија во ЕУ и во НАТО

Ахмети: Исполнување на нашиот сон за целосно интегрирана Македонија во ЕУ и во НАТО

Претседателот на Демократската Унија за Интеграција, Али Ахмети, го поздрави денешното потпишување на договорот за решавање на спорот за името меѓу Македонија и Грција.
“Го поздравувам денешното потпишување на долгоочекуваниот договор кој претдтавува исполнување на нашиот сон за целосно интегрирана Македонија во Европската унија и во НАТО.
Работевме напорно и со голема посветеност да дојдеме до овој ден кога ќе се построиме на правилната страна на историјата.
Честитки до сите и ве уверувам дека ова е вистинската одлука за заедничката иднина и за најдоброто можно за сите наши граѓани “, истакна лидерот на ДУИ, Ахмети.

Website https://animeflv.uk: Watch The Closet animeflv Episode Full devilman crybaby animeflv

Website https://animeheaven.pro: Watch Gatchaman (Dub) animeheaven Episode 105 anime heaven anime

Magical Princess Minky Momo: La Ronde in my Dream (Dub) (https://animepahe.cc/m/zdLd) Episode Full

https://animefreak.ws hunter x hunter animefreak

Vpubnddonggiang gov: http://vpubnddonggiang.gov.vn/Default.aspx?tabid=65&TLID=9752

Pubhtml5: https://pubhtml5.com/homepage/gpdb