Спорт

Атлетико Мадрид со „петка“ потсети кој е лидер во шпанската Ла Лига

Атлетико Мадрид со пет гола во мержата на фенерџијата Еибар (5:0) во рамките од 33. коло во шпанската Ла Лига ги потсети конкурентите, градскиот ривал Реал и Барселона кој е лидер во трката за титулата. Атлетико не блескаше во последните натпреаври, па им овозможи на Реал Мадрид и Барселона да се вратат во трката за титулата.

Кореа во финишот на првото полувреме со два гола го скрши отпорот на гостите, а потоа на сцена стапија Љоренте со два погодока и Караско за комплетирање на „петарда“.

Атлетико сега имаат 70 бода, Реал и Барса имаат по 66 односно 65 и натпревар помалку.

AniWatch anime stream: Assassination Classroom (Dub) (https://aniwatch.pro/m/eyzz) Episode 22

GoGoAnime fruits basket gogoanime: Watch High School DxD Episode 4 (https://gogoanime.be/m/yez/ep-4)