July 26, 2021 02:40
Спорт

Атланта ја доби драмата со Филаделфија

Кошаркарите на Атланта тргнаа со победа во полуфиналната серија на Источната конференција откако во Филаделфија успеаја да слават со 128:124.

„Јастребите“ добро го започнаа натпреварот, имодеше шутот за три поени, а по првата четвртина веќе имаа 15 поени предност (42:27). Српскиот кошаркар Богдан Богдановиќ ги постигна првите шест од осумте поени на својот тим и најави блескава вечер.

Филаделфија немаше решение за надворешна линија на гостите, а колку беа немоќни потврдува и фактот дека се заканија само во финишот, кога притисокот на гостинските кошаркари попушти.

Филаделфија се приближи на 118:115 со серија од 11:0 на минута пред крајот, но Богдановиќ уште еднаш ја презеде одговорноста и го врати потребниот мир со тројка на 41 секунда пред крајот.

И вториот меч од серијата ќе се игра на теренот на Филаделфија.

WCOStream Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. SD Gundam Force (Dub) Episode 52

AniWatch Watch anime online, English anime online HD. Watch The Cockpit Episode 3

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. Hikaru no Go (Dub) Episode 75