January 26, 2022 22:35
Спорт

Аталанта со триумф во Неапол го остави Милан на врвот

Наполи на македонскит фудбалски репрезентативец Елиф Елмас кој одигра цел натпреавр за составот од Неапол загуби како домаќин на „Диего Армандо Марадона“ од Аталанта (2:3) и по 16. коло му го отстапи врвот во италијанската Серија А на Милан. Во натпреавр со два пресврти тимот од Бергамо освои значајни бодови со кои се вклучи во трката за „скудетото“  покрај тимовите на Милан, Интер и Наполи кои ги заземаат првите три позции.

Руслан Малиновски со одличен волеј ја испрати топката во мрежата на Наполи во седмата минута за водство од 1-0. Израмнување на резултатот донесе Пјотр Зиелински во 40. минута, кога налета на една одбиена топка и ја смести во мрежата на Аталанта за 1-1. А целосен пресврт за тимот од Неапол носи Дрис Мертенс во 47. минута.

ВАР-технологијата не досуди пенал за Аталанта во 61. минута, но тоа не беше проблем за гостите кои во 66. минута преку Демирал да израмнат на 2-2, а само неколку минути подоцна Фројлер погоди за 3-2.

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

sites to watch anime Fairy Tail

GoGoAnime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Episode 19

SK8 the Infinity Episode 12

Horimiya Episode 4

GoGoAnime My Hero Academia (Dub)