April 11, 2021 11:13
Свет

„Астразенека“ ќе испорача 150 милиони вакцини за земјите од Европската Унија

Шведскиот координатор за вакцини Ричард Бергстром денес изјави дека според сегашните информации, „Астразенека“ ќе може да и испорача 150 милиони дози вакцина против Ковид-19 на Европската Унија во вториот квартал, како што беше претходно соопштено.

„Тоа е дури и помалку отколку во првичниот договор“, истакна тој, објави „Ројтерс“.

„Не сме целосно задоволни, но тие се обидуваат да најдат нови количини и сметаме дека тоа е многу добро“, рече Бергстром на прес-конференција.

Watch Rascal Does Not Dream of a Dreaming Girl Episode Full (https://animeflix.nl/m/xl8Y/ep-1) at website https://animeflix.nl. See more attack on titan animeflix

Watch My Hero Academia 2 Episode 5 (https://funimationfree.com/m/RZRk/ep-5) at website https://funimationfree.com funimation movies