Спорт

Астон Вила го победи Евертон

Отказот што го доби Рафа Бенитез не смени ништи на „Гудисон парк“. Евертон, во првиот денешен натпревар одигран во 23.коло, доживеа пораз од Астон Вила.

Привремениот тренер, Данкан Фергусон, не успеа да ја раздвижи екипата по отказот што го доби Бенитез. Легендарниот Шкот го доживеа првиот пораз како менаџер на Евертон, во минатото, исто така како привремено решение ги водел „карамелите“ на четири средби.

Евертон одиграа лошо првото полувреме, во кое беше постигнат единствениот гол. Аргентинецот Емилијано Буендија, постигна гол буквално во последните секунди од првото полувреме.

Во вториот дел, Евертон играа подобро, упатија 15 удари, но само еден од нив одеше во рамките на голот.

Вила со овој триумф дојде до 26 бод во сезоната, тимот на Стивен Џерард сега е на 10.место. Евертон, како сега стојат работите ќе се бори за опстанок. „Карамелите“ се 17. со само 19 бода.

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

anime streaming My Hero Academia

4Anime The Daily Life of the Immortal King 2nd Season Episode 6

anime stream Black Clover (Dub)

4anime.biz That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub)

Attack on Titan Episode 25