October 22, 2021 11:21
Спорт

Асенсио незадоволен од својата позиција во Реал Мадрид

Договорот на фудбалерот Марко Асенсио со Реал Мадрид истекува за две години, па клубот прави обиди да го обнови договорот со него веќе во оваа фаза.

Сепак, 25-годишникот не доби јасно објаснување за себе за неговата улога под водство на Карло Анчелоти, па на раководството на „кралскиот клуб” им нуди состанок на крајот на оваа недела, за што има намера да разбере подетално неговата моментална позиција во клубот, објави „Марка”.

За пет натпревари во новата сезона, Асенсио одигра само 95 минути. Фудбалерот не успеа да постигне гол или да асистира оваа сезона.

Порталот „Transfermarkt.com” го проценува играчот на 35 милиони евра.

Animepahe: Tentai Senshi Sunred 2nd Season anime episode 26 online free at https://animepahe.cc anime streaming

KissAnime Watch anime online, English anime online HD

Fate/Kaleid Liner Prisma Illya (https://animedao.nl/m/jmN) Episode 10

Website https://animeflv.uk: Watch Moriarty the Patriot (Dub) animeflv Episode 11 dubbed anime

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCXEq4tHZYt8abhFACP225pQ

Myminifactory: https://www.myminifactory.com/users/animefreakws