December 9, 2021 02:23
Спорт

Артета восхитен од физичката подготовка на Обамејанг

Тренерот на Арсенал, Микел Артета ја коментираше подготвеноста на напаѓачот Пјер-Емерик Обамејанг.  

– Не би рекол нешто посебно доколку Обамејанг само постигне гол, тоа е негова работа. Сега покажува нешто што никогаш не сум го видел. Се издвојува по тоа како трча, како врши притисок, примањето на топката, движењето на теренот. Не стои и не чека прилика да постигне гол. Ми се допаѓа оваа верзија на Обамејанг, изјави Артета за „Скај спортс”.  

На осум  натпревари во Премиер лигата оваа сезона, Обамејанг постигна четири голови и една асистенција. 

Арсенал се наоѓа на 10. место во поредокот со 14 бодови.

anime stream. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven My Hero Academia Season 4

watch anime online Seirei Gensouki: Spirit Chronicles

The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub] Episode 13

Hunter x Hunter (2011)

watch subbed anime AnimeHeaven Tokyo Ghoul