October 19, 2021 04:07
Македонија

Арсовски: Криминалот и корупцијата почнуваат и завршуваат со Зоран Заев

Почитувани,

Криминалот и корупцијата почнуваат и завршуваат со Зоран Заев и СДСМ во Република Македонија.

Извештајот на Стејт Департментот е потврда за криминалот на Заев и криминалната булумента околу него, каде што е и повеќе од јасно кој го прави и кој го контролира криминалот, и кој го зема митото и рекетот во државава.

Бизнис заедницата ја изоставува Република Македонија како инвестициска локација од единствена причина што секој од власта, од првиот до последниот ешалон им бара мито и ги рекетира и затоа се принудени да одат и да инвестираат компаниите во други држави.

Почитувани,

Зоран Заев кој што рече дека криминалот и корупцијата ги прави третиот ешалон, очигледно ги има измешано ешалоните.

Заев се уште не е свесен дека не му проаѓаат лагите кај граѓаните и се однесува недоветно.

Еве јавно ќе запрашаме дали и Лидија Димова не е прв ешалон која што ограби европски пари? Стотици илјади евра, европски пари ги проневери Лидија Димова за едукација на магариња и сл.

Дали и доделувањето на грантови на високи партиски функционери од Фондот за иновации не беше прв ешалон на функционери? Сите знаете дека една плејада цела од првиот ешалон на СДСМ и власта зема грантови од Фондот за иновации.

Дали и Кочо Анѓушев кој што беше втор човек до Заев, потпретседател на Заев, потпретседател на Владата не беше прв ешалон? Господинот си укина царина за увоз на електрични литиум јонски акумулатори.

Дали и Драги Рашковски и Николче Тасевски од МНАВ и случајот „Леонардо” за кој што виде целата јавност односно слушна, не се прв ешалон на луѓе? Веднаш до Заев се. Криминал од неколку милиони евра со италијанската компанија „Леонардо”.

Почитувани,

Да бидеме реални. Историските неуспеси и високиот криминал и корупција се случуваат секогаш кога на власт е СДСМ, но сега во времето на Зоран Заев во СДСМ, криминалот и корупцијата го достигнаа врвот кој што никој не може да го замисли.

Одговорност мора да има за сето ова, а првичната одговорност следи по локални избори, најпрвин во локалните самоуправи каде што исто така како и во владата и министерствата има криминал, корупција, и сите останати негативни референци кои што царуваат со општините. Сето ова треба да се исчисти од корен. А, тоа ќе се случи веднаш по локалните избори.

Watch anime online for free at GoGoAnime dubbed anime

eX-Driver the Movie (Dub) (https://animefreak.ws/m/QljR) Episode 1-a

Watch anime online for free at AnimeKisa dubbed anime

AnimeTV Watch Anime Online | AnimeTVStreaming Anime Episodes

Flipsnack: https://www.flipsnack.com/gogoanimebe/

Pubhtml5: https://pubhtml5.com/homepage/gpdb