Македонија

Арсовска од градоначалничка станува портпаролка на ВМРО-ДПМНЕ

Данела Арсовска го промени работното место, од градоначалничка станува портпаролка на ВМРО-ДПМНЕ. Токму затоа својата енергија ја насочи кон вработување на партиски кадри, за што од Буџетот на Градот се издвоени 670.000 евра.
Од друга страна се жали дека нема пари во градската каса за помош на скопјани среде глобална енергетска криза, нема пари ни за ЈСП и нејзиниот најавен бесплатен градски превоз, а камо ли за почист воздух.
Арсовска не ја интересираат проблемите со парното греење и бара од владата, која постојано ја критикува да им помогне на скопјани.
Данела Арсовска освен што се жали и се прогласува ненадлежна ништо друго не работи.
За неколку месеци од изборот таа заборави дека граѓаните ја гласаа за да им помогне, а не да си бара изговори за својата неспособност.

https://aniwatch1.com/. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

sites to watch anime High School DxD

watch anime free 6 LOVERS

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

dubbed anime Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Cour 2

Fairy Tail

tải go88