October 22, 2021 12:48
Скопје

Арсовска контра СДСМ: Ниту имам фирма на мое име, ниту имам долг за неплатена сметка за електрична енергија

Реакција на Данела Арсовска на прес конференцијата на СДСМ на која рекоа дека компании на Данела Арсовска не плаќале струја и направиле долг од 54.000 евра

„Згрозена сум од конструкциите што ги пласира СДСМ. Не само што информациите изнесени на прес конференцијата не се точни, туку безобразна политичка конструкција. Поради тоа ќе поднесам тужба за клевета до Дарко Каевски од СДСМ кој ги изнесе овие невистини. Јас не сум политичар, зад мене не стои политичка партија да ме брани, затоа ќе се бранам по институционален пат.

Доколку би имала каква било дамка лично и професионално немаше да се впуштам во битката за градоначалник спроти политичари кои освен црна кампања не можат да сработат ништо друго и очекувам дека ќе напаѓаат.

Јас ниту имам фирма на мое име, ниту имам долг по основ на неплатена сметка за електрична енергија. Веќе 7 години со својот ангажман сум претседател на Сојузот на стопански комори на Македонија и со години не сум активна во ниту една фирма. Повеќе од очигледен е стравот на СДСМ и Петре Шилегов дека нивното време во град Скопје завршува и дека сите злоупотреби на градот ќе бидат отворени и предмет на ревизија.

Watch Blue Dragon (Dub) Episode 51

4Anime Watch anime online, English anime online HD

AnimeDao Watch anime online, English anime online HD

AnimeFLV: Ling Long Tebie Pian anime episode Full online free at https://animeflv.uk online anime

Website https://aniwatch.pro: Watch Mix Master: Final Force (Dub) aniwatch Episode 39 watch anime online