June 28, 2022 14:03
Македонија

Арсовска и Мицкоски молчат за Груевски, кој друг му реферира од градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ

Осудениот криминалец во бегство Никола Груевски објави дека е во редовна комуникација со градоначалници од редовите на ВМРО-ДПМНЕ.

Данела Арсовска не одговара дали таа е градоначалникот кој комуницирал со Никола Груевски.

Арсовска е иста како Христијан Мицкоски, и таа молчи за Груевски.

Одамна е јасно дека оваа партија е контролирана од Будимпешта, очигледно е дека дури и градоначалници му реферираат на Груевски.

ВМРО-ДПМНЕ е партија која не се менува.

Неработата и трошењето пари на партиски вработувања е доказ дека оваа партија нема намера да се помести од режимската матрица која 11 години ја држеше државата во заложништво.

https://go88.gg/

link tải sunwin mới nhất tải game sunwin apk sunwin bị sập chưa