November 27, 2021 03:51
Скопје

Арсовска е кандидат на урбаната мафија што го уништи центарот на Скопје

Почесната конзулка од Унгарија Данела Арсовска е кандидат на Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ, кои го создадоа урбанистичкиот хаос во Центар и во Скопје, заради интересите на урбаната мафија на Груевски. Данела Арсовска станува менаџерка на спортската Сала Расадник токму кога Никола Груевски е министер за финансии. Како резултат на нејзиното катастрофално менаџирање, спортската сала Расадник пропаѓа, се вели во реакцијата на градската организација на СДСМ по денешниот настап на „независната“ кандидатката за градоначалника на Скопје поддржана од ВМРО ДПМНЕ

-Центарци и скопјани многу добро паметат кој го уништуваше модерно Скопје заради изградба на „барокно Скопје“. Центарци и скопјани многу добро паметат кој го уништуваше зеленилото во Скопје и шумите на Водно заради изградба на хациенди на плацовите на Груевски и неговите урбани мафијаши. Центарци и скопјани многу добро знаат зошто криминалното ВМРО-ДПМНЕ нема свои кандидати во Центар и Скопје.

Трагите од криминалите на ВМРО-ДПМНЕ во Центар се сеуште видливи и свежи, и затоа Наташа Котлар ќе биде уште еднаш поразена од Герасимовски во општина Центар.

Скопјани многу добро знаат дека урбаната мафија на Груевски го уништи модерно Скопје со мегаломанскиот проект на Груевски „Скопје 2014“. Токму затоа ВМРО-ДПМНЕ ќе биде повторно казнето во Скопје, а разликата меѓу Шилегов и Арсовска ќе биде уште поголема во корист на Шилегов.

Pokémon: Pichu Bros. in Party Panic (Dub) Episode Full

WCOStream: Memories (Dub) anime episode 3 online free at https://wcostream.cc wcostream one piece

Website https://4anime.biz: Watch GAMERS! (Dub) 4anime Episode 12 persona 4 the animation anime

AnimeFreak Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Animepahe Watch anime online, English anime online HD