Скопје

Арсовска доделува 80.000 евра за Градски паркинг, а ја намалува цената на паркингот во Скопје

Изјава за медиуми на СДСМ, Лилјана Божиновска, советничка во Советот на Град Скопје
 
Данела Арсовска да не ја покрива својата неспособност со замајување на јавноста.
Два и пол месеци Арсовска не реализираше ниту еден свој проект и се што прави е на штета на граѓаните.
Вчера на предлог на Арсовска Советот донесе одлука за финансиска помош на ЈП Градски паркинг од пет милиони денари или над 80.000 евра.
И додека парите на скопјани ќе се трошат за финансиска поддршка на Градски паркинг, Арсовска најавува дека ќе ја намали цената на паркирање на паркинзите на ова јавно претпријатие.
Толку од менаџерските вештини на Арсовска и градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ, не знаат да менаџираат со парите на граѓаните.
Тие работат по старата матрица на Зоран Ставрески „немаме за леб а трошиме за чоколадо” како што направи и градоначалникот на Ѓорче Петров кој во време на криза потроши 6.000 евра за чоколади и сокови.
Арсовска и градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ знаат само да бараат пари од Владата додека општинските буџети ги трошат на непродуктивни цели и партиски вработувања во администрацијата. Секојдневно се гледа неспособноста на градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ, општините, граѓаните не заслужуваат градоначалници кои работат единствено за личните и партиски интереси.

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

animedao Boruto: Naruto Next Generations (Dub)

One Piece (Dub)

AnimeDao JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable Episode 39

AnimeDao The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants Episode 10

To Your Eternity Episode 19