November 27, 2021 18:24
Скопје

Арсовска бега од одговори во јавноста, но не може да побегне од поразот што ќе и го испорачаат Скопјани во недела на 17 октомври

„Независната” кандидатка Данела Арсовска на ВМРО-ДПМНЕ два дена бега од одговори во јавноста откако беше фатена жива во голем скандал каде како управител на нејзините фирми направила долг од 54.000 евра за неплатена струја и салата Расадник ја оставила во руинирана состојба.
Толку од чесноста,толку од искреноста, толку од лажното тврдење на кандидатката на Груевски.
Ако може без око да и трепне да прави милионски долгови, јасно е како ден дека исто ќе се однесува и со парите на граѓаните, со буџетот на Град Скопје.
Тоа е препознатливиот печат на кадрите на ВМРО-ДПМНЕ, нечесно однесување и бегање од одговорност. Тоа е препознатливиот печат на деструктивното ВМРО-ДПМНЕ кое 27 години го опустошуваше Скопје.
Колку и да бега од одговори Арсовска не може да избегне од казната што ќе и ја испорачаат скопјани на 17 октомври, бидејќи упорно и безобразно и потценува и се обидува да ги излаже со стари веќе видени трикови.

KissAnime: Seitokai Yakuindomo anime episode 13 online free at https://kissanime.mx god of highschool kissanime

Animepahe: The Ones Within OVA anime episode Full online free at https://animepahe.cc anime stream

Watch BRONZE: ZETSUAI since1989 Episode Full

4Anime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

AnimeHeaven Watch anime online, English anime online HD