September 25, 2021 01:34
Македонија

Армијата се вклучува во гасењето на пожарот во Кочани

Вечерва во Крушево, началникот на генералштабот генерал-потполковник Васко Ѓурчиновски ме информираше за состојбата со пожарите низ земјата и посебно за големиот пожар во Кочани доцна попладнево, објави претседателот Стево Пендаровски.

Тој информира дека наредбата како Врховен командант за ангажман на армијата со целосен капацитет ја дадов во 16:30 минути.

-Одобрена е и употреба на воздухопловите, кои денеска веќе интервенираа во Старо Нагоричане, а утре наутро одат на помош во Кочани. Во текот на ноќта ќе се следи состојбата на терени ќе се ангажираат дополнителни сили, како и средства за справување со состојбите и помош на населението насекаде каде што има потреба, објави Пендаровски.

AnimeDao Watch anime online, English anime online HD

AnimeFreak: Sequence anime episode Full online free at https://animefreak.ws animefreak avatar

Watch Broken Blade Episode Full

GoGoAnime: Monster Strike: Rain of Memories anime episode Full online free at https://gogoanime.be gogoanime my hero academia

Codechef: https://www.codechef.com/users/animeflixnl

Atlas dustforce: http://atlas.dustforce.com/user/animefreakws