June 17, 2019 17:07
Хроника

Арачиновец со автомобил удрил полицаец

Арачиновец со автомобил удрил полицаец, кој го легитимирал за сообраќаен прекршок, информираше МВР.

Според полицијата, инцидентот се случил вчера околу 16 часот на булевар Крсте Мисирков.

Тогаш полициски службеник бил удрен од автомобил „фолксваген голф“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Ш.М.(28) од Арачиново. Имено, при обид на полициски службеници да го легитимираат Ш.М. заради сообраќаен прекршок, тој одбил и со возилото го удрил полицискиот службеник.  Ш.М. е приведен во полициска станица и против него ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

Нови вести

Откриени злоупотреби во 24 случаи при обесштетувања од земјотресите во Охрид

Filip

Избегал од затвор, па ограбувал куќи во Охрид

Igor

Притворен тетовец кој со нож му го расекол вратот на сограѓанин по расправија

Igor