December 12, 2019 01:15
Хроника

Арачиновец повреден од заскитан куршум

На 12.08.2019 во СВР Скопје В.С.(21) од с.Арачиново-скопско пријавил дека истиот ден околу 21,30 часот во двор од залутан проектил од огнено оружје му била нанесена телесна повреда на З.С.(47).

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје и се работи на расчистување на случајот.

Нови вести

(ФОТО) Тешка сообраќајка во Бутел

Igor

Уапсени двајца Срби и еден Македонец поради убиство во Словачка

Filip

Tетовец без дозвола поставил монтажна барака на државно земјиште

Filip