Спорт

Араухо е надвор од животна опасност иако ноќта ја минал во болница

Победана на Барселона во 36. коло од шпанската фудбалска Примера против Селта (3:1) на „Камп Ноу“ остана во сенка на непријатниот судар на соиграчите Роналд Араухо и Гави, по што стоперот на домаќините заврши во бесознание.

Араухо од овој судар го извлече подебелиот крај, иако првобитно продолжи да трча, но набрзо падна на теренот и за кратко загуби свест, а поради тоа беше пренесен в болница.

Араухо со болничко возило веднаш беше пренесен во болница, а таму е констатирано дека фудбалерот имал потрес на мозокот, и ја минал ноќта во болница Тренерот на Барселона Чави потврди дека Араухо ќе треба да ја мине ноќта во болница, но дека е надвод од животна опасност.

-Бевме исплашени. Докторите ни рекоа дека е стабилно и е надвор од животна опасност. Но, мораше да остане во болница. Се надеваме дека набрзо ќе се врати дома, рече Чави.

sites to watch anime. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

anime to watch JUJUTSU KAISEN (Dub)

4Anime Dragon Ball Super

4Anime Komi Can’t Communicate

Naruto (Uncropped) (Dub)

4Anime TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy-

tải go88