January 25, 2022 06:33
Македонија

Апел за помош за Андријана Митревска, која по третпат се бори со рак

Отворете го вашето срце! Ајде заедно да ѝ помогнеме на Андријана Митревска по третпат да излезе како победник во битката со ракот и да ја вратиме насмевката на нејзиното лице.

Во 2016 година, Ани помина низ две операции и осум циклуси хемотерапии поради рак на дојка, а во 2018 година таа повторно се соочи со рак на дојка, плус рак на јајникот и мораше да помине низ шест циклуси хемотерапии.

За жал, таа е исправена пред нов здравствен предизвик, а за да го надмине, ѝ е потребна и наша помош.

Телефон за донации

А1 143 465

За донации на трансакциска сметка:

Андријана Митревска

210-5016743410-08 НЛБ банка

За донации онлајн, линкот е:

https://www.gofundme.com/f/help-for-ani-mitrevska

На GoFundMe е објавен апелот за помош на Ани:
Ја знаете Ани Митревска чупето кое со насмевка 2 пати се избори со болеста на денешницата, но нејзината насмевка исчезна кога 3 пат ја слушна дијагнозата Dg. Ca mammae bill. cum MS ovarii bill; TU retroperitoneii.
Сега и треба ваша помош за да го продолжи нејзиното лекување кое кошта 1000 евра месечно за апчиња кои не се достапни во Македонија и мора да ги порачува од Турција. Бидејќи нејзината борба започна во 2016 година семејството е изложено на големи трошоци како што се операции, патувања Скопје – Битола и поради тоа не се во можност за купување на потребните лекарства. Но тука не завршува нивното патешествие бидејќи и татко и се соочува со истата болест и имаат дупли трошоци.
Ани, нејзините родители, и ние другарките Ве замолуваме да донирате колку сте во можност. Да и ја вратиме насмевката на 35 годишнита девојка.
Ви благодариме

anime stream. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

Dragon Ball (Dub) Episode 148

4Anime Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train Episode Full

Horimiya (Dub)

4anime DARLING in the FRANXX

online anime Tokyo Revengers (Dub)