September 18, 2021 15:57
Македонија

Апелација ја укина пресудата за Ејуп Алими и Исмет Гури во предметот „Титаник 3“

Апелацискиот суд Скопје постапувајќи по кривичниот предмет во јавноста познат како „Титаник 3“, ги уважи жалбите на обвинетите Исмет Гури и Ејуп Алими, и ја укина првостепената пресуда.

– По одржана седница на ден 12.07.2021 година, донесе решение со кое ги уважи жалбите на обвинетите И.Г. од С. и Е.А. од С., изјавени преку нивните бранители, со што ја укина првостепената пресуда и предметот го врати пред Основниот кривичен суд Скопје на повторно постапување и одлучување, стои во денешното соопштение од Апелацискиот суд Скопје.

Исмет Гури и Ејуп Алими на 31 март 2020 година беа осудени на по три и пол години затвор за „Титаник 3“, заради уништување на изборен материјал во локалните избори во општина Чаир, во 2013 година.

Судијката Марија Клетничка при објавување на пресудата рече дека обвинетиот Гури е виновен затоа што за време на локалните избори во општина Чаир, во 2013 година, заедно со сведоците Блерим Мухаџери и Ќани Точи ги преправале записниците од гласањето. Додека обвинетитот Алими, е виновен зашто преземал противзаконски дејствија за уништување на изборен материјал.

4Anime: Dogtanian and the Three Muskehounds (Dub) anime episode 26 online free at https://4anime.biz tower of god 4anime

Watch Tsurune: Kazemai Koukou Kyuudoubu - Yabai (Dub) Episode Full

https://animeheaven.pro dragon ball super anime heaven

AnimeDao: Nutcracker Fantasy anime episode Full online free at https://animedao.nl fruits basket animedao

Torgi gov: https://www.torgi.gov.ru/forum/user/profile/1446924.page

8tracks: https://8tracks.com/gogoanimelol