November 27, 2021 19:23
Магазин

Анџелина Џоли: Диверзитетот во тимот на Eternals e она што отсекогаш требаше да биде

Анџелина Џоли изјави дека диверзитетот во актерската екипа на „Вечните“ (оригинален наслов The Eternals) е онака како што требало да биде секогаш.

46-годишната актерка, која ја глуми Тена во претстојниот блокбастер на „Марвел“, е една од низата суперхерои меѓу кои има необични ликови, афроамериканци, и глувата актерка Лорен Ридлоф.

Во интервју за “Вараети“, таа рече: „Она што е навистина зачудувачки е тоа што кога излеговме сите заедно, почувствувавме дека сето тоа е многу кул и дека вака требаше да биде секогаш.“

Сагата за вечните – раса на бесмртни суштества кои живееле на Земјата и ги обликувале нејзината историја и цивилизации – треба да се појави на големото платно следниот месец. Го напиша и го режира Клои Жао, режисерката на „Земјата на номадите“ – филмот кој се закити со најмногу Оскари.

Watch anime online for free at Animepahe animes online

Website https://animetv.cc: Watch Rhea Gall Force animetv Episode Full free anime

Website https://aniwatch.pro: Watch Maryuu Senki aniwatch Episode 3 watch animes

Watch Pretty Cure All Stars DX2: Light of Hope - Protect the Rainbow Jewel! Episode Full

Website https://animekisa.in: Watch Kimagure Robot animekisa Episode 10 animes online