October 19, 2021 05:32
Спорт

Анчелоти: Поминав меден месец во Реал, се надевам дека ќе останам тука многу години

Тренерот на шпанскиот фудбалски гигант Реал Мадрид, италијанскиот стратег Карло Анчелоти ги сподели своите емоции од работата во клубот.

– Јас сум на меден месец во Реал Мадрид и се надевам дека ќе останам тука во годините што доаѓаат. Како и сите други, така ја започнавме сезоната со некои тешкотии. Но, имаме неверојатен тимски дух. И успеавме да направиме приспособувања за време на натпреварите, потпирајќи се на карактерот на тимот, рече Италијанецот во емисијата на „Радио Раи”.

Анчелоти веќе работеше со Реал Мадрид (2013-2015) и ја освои Лигата на шампионите, Светското клупско првенство, Купот на Шпанија и Суперкупот.

4Anime Watch anime online, English anime online HD

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real

Website https://animetv.cc: Watch Pokemon: Pikachu's Big Mysterious Adventure animetv Episode Full anime tv shows online

AnimeFreak: Patlabor: The Mobile Police - The TV Series (Dub) anime episode 47 online free at https://animefreak.ws anime stream

Topsitenet: https://topsitenet.com/profile/animeflixnl/607089/

Ello: https://ello.co/animeflixnl