June 28, 2022 16:21
Спорт

Антиќ повика 18 кошаркарки на подготовки за ЕП до 20 години

Селекторот на македонската женска кошаркарска репрезентација до 20 години Јелена Антиќ денеска го објави списокот со 18 имиња за подготовките за настап на Европското првенство во Б дивизијата.

Подготовките ќе стартуваат на 8 јуни за кога е закажан првиот собир на репрезентацијата во СРЦ „Кале”.

Европското првенство ќе се одржи од 9 до 17 јули во Скопје, а македонската репрезентација е сместена во групата Ц заедно со соодветните национални селекции на Хрватска, Романија, Косово и Црна Гора.

Повикани кошаркарки: Матеа Атанасовска, Матеа Николиќ, Елена Тасевска, Стефани Костова, Сара Максимовска, Камелија Игнатова, Наталија Секуловска, Теона Поп Стојанова, Илина Селцова, Моника Зафировска, Ива Чолакоска, Марија Димитријевиќ, Ана Цветковска, Габриела Модева, Рина Салиу, Мартина Блажевска, Нина Зафирова, Михаела Алексовска.

go88 gold Link Vào Tải Game GO88 Không Bị Nhà Mạng Chặn go88 hoàng gia

kinh nghiệm chơi tài xỉu sunwin