February 16, 2019 17:10
Кошарка

Антиќ доби парична казна поради неговото однесување на мечот со ФМП

Кошаркарот на Црвена Ѕвезда, Перо Антиќ поради приговор кон судиите и исклучувањето, кое го доби на вчерашниот меч против ФМП, ќе мора да плати казна од 78.000 динари (околу 660 евра), пренесоа српските медиуми.

„Црвено-белите“ поведоа во финалната серија на српскиот шампионат против ФМП, откако синоќа победија со 84:83.

Антиќ доби две технички грешки и исклучување поради бурната реакција кон судиите на 8 минути пред крајот по прекршок врз центарот на противникот, Мајкл Оџо.

Тој отиде лице во лице со судијата на натпреварот и затоа судиската одлука не можеше да биде ништо освен исклучување од натпреварот.

Related posts

Перо Антиќ е најдобар македонски кошаркар, а најдобра кошаркарска екипа МЗТ за 2017 година

24news

Победа на Ефес, нов пораз на Реал во Евролигата

24news

НБА: Братска прегратка за крај на последниот дуел помеѓу Леброн Џејмс и Двејн Вејд

24info