November 30, 2021 09:34
Свет

Антифашистички протест во Рим

Десетици илјади Италијанци учествуваа на денешните демонстрации во Рим против јакнење на фашизмот, една недела откако десничарските екстремисти упаднаа во седиштето на водечкиот италијански синдикат ЦГИЛ.

Протестот беше предводен од синдикалните лидери под мотото „Никогаш повеќе фашизам”, а организаторите тврдат дека учествувале околу 100.000 луѓе.

Лидерот на синдикатот ЦИСЛ, Луиџи Сбара изјави дека минатонеделниот напад на екстремната десница, предводен од партијата Нова сила „не остави друг избор” освен доаѓањето на протести „обединети против сите форми на фашизамот”.

Сбара побара од властите брзо да ја забранат работата на партијата Нова сила.

Website https://aniwatch.pro: Watch Bludgeoning Angel Dokuro-chan (Dub) aniwatch Episode 4 watch animes

Website https://animefreak.ws: Watch Platinum End animefreak Episode 2 free anime

Website https://wcostream.cc: Watch Naruto Shippuden the Movie: The Lost Tower wcostream Episode Full we bare bears wcostream

AnimeBee: Project A-ko: Uncivil Wars (Dub) anime episode 2 online free at https://animebee.to anime online

TwistMoe: Gatchaman: The Movie anime episode Full online free at https://twistmoe.net anime to watch