April 20, 2019 16:46
Спорт

Анри гледа заговор против Монако

Тренерот на Монако, Тиери Анри, отворено зборуваше за тенденциозниот став кон неговиот тим. Тоа се случи на прес-конференцијата по поразот со 1:5 од Стразбур дома во Лига 1 вчера.

Според поранешниот напаѓач на Арсенал, не бил даден удар од белата точка за неговиот тим во решавачки момент од натпреварот при резултат 1:2.

– Тоа беше пенал против Рони Лопез. Во овој момент четвртиот судија ми рече: „Многу ми е жал, но системот ВАР не работи во овој момент. Кратко потоа, сепак, работеше. Би сакал да знам зошто ВАР не работи за Монако. Ова е веќе премногу. Мислам дека тоа влијаеше на исходот на мечот. Ако бевме стигневме до реми со човек помалку, тогаш веќе противникот почнува да чувствува сомнежи и исходот на натпреварот останува отворен. Се бориме против сè, рече Анри по мечот.

Нови вести

Избрано раководството на секцијата на спортски новинари при ЗНМ

Igor

Парите дадени за Роналдо, стадионот на Јувентус ќе ги врати за 2 години

Igor

Зидан: Знам кои играчи не сакам да си заминат

Igor