November 27, 2021 18:31
Македонија

Анкета на CRPC: Илиевски со предност во Куманово и во тесна трка со Димитриевски

Центарот за политички истражувања и комуникации спроведе анкета врз 281 испитаник во Куманово, поврзана со вториот круг од локалните избори кои ќе се одржат на 31 октомври.
Анкетата покажа тесна трка за градоначалничкото место во Општина Куманово. Со минимална предност е кандидатот од СДСМ Оливер Илиевски пред независниот кандидат Максим Димитриевски. Анкетата на ЦПИК спроведена на терен „лице в лице“ според случаен метод, ги даде следниве резултати.

Од вкупно 281 анкетиран гласач 41,63% подршка би му дале на кандидатот од СДСМ Оливер Илиевски, или за него на 31 октомври својот глас би го дале 117 испитаници, а за противкандидатот Максим Димитриевски би гласале 115 испитаници или 40,92 %.

ANIMEFLIX: Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon? II anime episode 12 online free at https://animeflix.nl animeflix god of highschool

AnimeKisa Watch anime online, English anime online HD

Animepahe: Yumeria anime episode 12 online free at https://animepahe.cc watch anime dub

Watch Cyborg 009: The Reopening Episode Full

Website https://animeflv.uk: Watch Battle Game in 5 Seconds animeflv Episode 12 english anime