October 22, 2021 12:28
Македонија

Анкета на “Брима” за “Слободен Печат”: СДСМ во предност пред ВМРО ДПМНЕ

СДСМ бележи солидна предност од 2 проценти во пресрет на локалните избори пред опозициската ВМРО ДПМНЕ.

Според анкетите СДСМ има рејтинг од 19,5 отсто, додека ВМРО ДПМНЕ околу 17 отсто.

Анкетата која ја направила “Брима” за “Слободен Печат”, во целост ќе биде објавена во утрешното печатено издание на весникот.

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев има предност од 5 процентни поени пред лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Заев има рејтинг од 11,8 отсто и е прв на ранг листата на политичари, додека далеку зад него, на втората позиција е Христијан Мицкоски кој има рејтинг од 7 отсто.

Blade of the Immortal: -Immortal- (Dub) Episode 24

4Anime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

WCOStream Watch english anime Online in HD for FREE

ANIMEFLIX Watch english anime Online in HD for FREE

Themehorse: https://www.themehorse.com/support-forum/users/animeflixnl/

Player: https://player.me/kissanimemx/about