Балкан

Анкета: Мнозинство Турци не го поддржуваат Ердоган

Мнозинството граѓани во Турција не ги поддржуваат политиките на претседателот Реџеп Таип Ердоган, покажуваат податоците од анкета спроведена од агенцијата за испитување на јавно мислење МетроПОЛ од Анкара.

Нешто повеќе од 40 отсто од анкетираните изјавиле дека ги одобруваат постапките на шефот на државата, додека 57 отсто велат дека не ги поддржуваат.

Мнозинството од испитаниците сметаат дека Анкара треба да им даде предност на Русија и Кина во својата надворешна политика, наместо на САД и на Европската унија. Така мислат околу 40 отсто од Турците, додека 37,5 отсто ги претпочитаат САД и ЕУ.

23 отсто од учесниците во анкетата одбиле да одговорат на ова прашање. Испитувањето на јавното мислење било спроведено од 8 до 12 јануари во 28 турски провинции, а во анкетата учествувале 1.508 луѓе.

https://aniwatch1.com/. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

aniwatcher The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement

My Hero Academia Season 2 (Dub)

AniWatch DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO

DARLING in the FRANXX Episode 19

sites to watch anime SK8 the Infinity (Dub)