October 17, 2021 20:47
Македонија

Анкетата на Брима потврди, СДСМ е убедлив фаворит, победник на локалните избори, претседателот Заев со најголема доверба од граѓаните

Граѓаните во континуитет ги препознаваат успешните мерки и политики на Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев. Тоа го потврдуваат бројни релевантни испитувања на јавното мислење.
Последното во низата е испитувањето на „Брима” каде СДСМ има стабилно и солидно водство пред ВМРО-ДПМНЕ и останатите политички субјекти.
На прашањето „доколку денеска се одржат парламентарни избори за која политичка партија или коалиција би гласале?” 19,5 отсто од испитаниците се изјасниле за СДСМ, а 17,5 за ВМРО-ДПМНЕ.
Претседателот на СДСМ и премиер Зоран Заев и понатаму е политичар со најголема доверба од граѓаните од 11,8 отсто, додека Христијан Мицкоски има само седум отсто.
ВМРО-ДПМНЕ за прв пат има најслаб резултат на овие анкети откако Брима го прави својот политички Барометар.
Ова е силна потврда дека граѓаните се против деструкциите, лажните вести и блокадите на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ.
Додека СДСМ се бори за правда, да нема недопирливи пред законите, ВМРО-ДПМНЕ брани криминалци, додека СДСМ креира и реализира економски мерки за помош, ВМРО-ДПМНЕ ги блокира истите.
Граѓаните не сакаат Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ да ги вратат во времето на режимот, граѓаните сакаат да продолжи развојот и напредокот на општините и државата со СДСМ.
На овие локални избори граѓаните ќе застанат зад концептот на СДСМ кој води напред, концепт на нови инвестиции за локален развој.
Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ и нивниот концепт на лажни вести и дезинформации одново ќе бидат поразени.

KissAnime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

AnimeKisa: Her Blue Sky anime episode Full online free at https://animekisa.in anime online

Valkyrie Drive: Mermaid Specials (https://twistmoe.net/m/dMma) Episode 6

Love Live! School Idol Project Recap Episode Full

Bitchute: https://www.bitchute.com/channel/gogoanimebe/

Longisland: https://www.longisland.com/profile/gogoanimelol