Фудбал

Андреа Пирло го посочи тренерот кој би бил перфектен за Јувентус

Легендарниот италијански фудбалер кој најголема трага остави играјќи за Јувентус, Андреа Пирло го посочи тренерот кој би бил идеален за овој тим.

Се повеќе се шпекулира дека Масимилијано Алегри ќе си замине од клупата на гигантот од Торино, а многу имиња се вртат како негови можни наследници.

Пирло го посочи стратегот на Тотенхем, Маурисио Покетино како идеален за преземање на позицијата во Јувентус.

– Покетино го има идентитетот кој треба да го има тренерот на Јувентус. Тој е модерен стратег и веќе долго време е во Премиер лигата. Тој исто така има работено и во Шпанија, па е преполн со искуство. Тој е перфектен за Јувентус, -истакна Андреа Пирло.

Нови вести

Низа промени во Премиер лигата од следната сезона: ВАР, нов начин на замена на играчи…

24info

Пулишиќ призна: Му се јавив на Обамејанг…

24info

Марадона приведен на аеродромот во Буенос Аирес

24info