October 19, 2021 04:55
Спорт

Андоновски со селекција на САД се пласира во полуфиналето на Игрите во Токио

Македонскиот фудбалски стратег Влатко Андоновски – Шате со женската селекција на САД  е последниот патник во полуфиналето на олимпискиот турнир во Токио. САД во четвртфиналето ја минаа Холандија по изведување на пенали (3:2) откако во регуларниот дел и продолженијата натпреаврот заврши без победник (2:2).

Холанѓанките први поведоа во 18. минута од натпреварот преку Миедема, но веќе до полувремето избраничките на Андоновски стигнаа до целосен пресврт. Мевис стрелаше во 28. минута, а три минути подоцна Вилијамс ја доведе својата репрезентација во водство.

Избраничките на Андоновски во полуфиналето ќе се сретнат со Канада, додека вториот полуфинален пар го сочинуваат Шведска и Австралија.

Website https://animedao.nl: Watch Duel Masters (2017) animedao Episode Preview animedao haikyuu

Website https://4anime.biz: Watch Initial D Legend 1 Awakening 4anime Episode Full 4anime english

Website https://animebee.to: Watch Wan Jie Shen Zhu 3rd Season animebee Episode 51 anime streaming

WCOStream Watch anime online, English anime online HD

Reverbnation: https://www.reverbnation.com/artist/animeflixnl

Facer: https://www.facer.io/u/kissanimemx