October 22, 2021 19:02
Спорт

Андоновски со женската селекција на САД обезбеди четвртфинале на ЛОИ

Македонскиот фудбалски стратег Влатко Андоновски кој ја предводи женската селекција на САД ремизираше со Австралија (0:0), но тоа му беше доволно да обезбедта пласман во четвртфиналето на Олимписки игри во Токио.

Американките успеаа да дадат гол, кој потоа им беше поништен, па одиграа непопуларно реми со кое, го обезбедија второто место во групата, а со тоа и четвртфиналето, завршувајќи зад Шведска, која со максимален ефект и денеска победа со 2-0 против Нов Зеланд, како првопласирана влезе меѓу најдобрите осум на фудбалскиот олимписки турнир.

САД во четвртфинале влезе поради подобрата гол разлика и убедливиот триумф од 6-1 против Нов Зеланд во претходното коло, откако во 1. коло беше убедливо поразена од Шведска со 0-3.

САД и Андоновски сега го чекаат противникот за четвртфиналето, најверојатно Холандија во реприза на финалето од СП пред две години, иако можно е да играат со Канада или Велика Британија, ако од група Г има најдобар третопласиран тим што ќе се пласира во елиминациската фаза.

Bleach the Movie: Hell Verse (Dub) Episode Full

Watch Tomica Kizuna Gattai: Earth Granner Episode 51

Website https://4anime.biz: Watch Yuu☆Yuu☆Hakusho: Two Shots/Noru ka Soru ka 4anime Episode Full 4anime unblocked

AniWatch: Onegai☆Twins: Natsu wa Owaranai (Dub) anime episode Full online free at https://aniwatch.pro watch anime dub

Speedrun: https://www.speedrun.com/user/animeflixnl

Lawrence: http://www.lawrence.com/users/gogoanimelol/