January 24, 2021 12:05
Свет

Англија, Ирска, Шкотска и Велс ги намалуваат мерките пред Божик

Четири нации на Обединето Кралство денеска се договорија да ги намалат рестриктивните мерки за Божик односно ќе дозволат лица од три домаќинства да бидат на едно место пет дена.

Лица од три домаќинства можат да бидат собрани на едно место, но не во болниците или на местата за забава, во приодот од 23 до 27 декември.

– Луѓето сакаат да бидат со најмилите и со пријателите за време на најважниот празник во годината, изјави канцеларот на војводството ланкастер и еден од министритево Влада, Мајкл Гоув.

Карантинот во Англија ќе заврши на 2 декември, откако локалните власти на кој начин ќе се заштитат од новиот коронавирус.

Attack on Titan (https://gogoanime.be/m/LZ) Episode 25 at GoGoAnime kenja no mago gogoanime

Attack on Titan Final Season Episode 5 at website https://animeheaven.pro bleach anime heaven