October 22, 2021 12:06
Македонија

Ангелов: Можни се поплави есенва, градоначалниците да ги исчистат каналите

За еден месец ќе има големи поплави, согласно проценките, кажа директорот на ЦУК Стојанче Ангелов, вечерва во „Клик Плус“.

„Заедно со луѓето од проценка на ризик и загрозување, за неколку недели од сега или за еден месец заклучивме дека ќе следат поплави во Македонија . Затоа што по ваквите суши вообичаено  се појавуваат поплави . Тоа не значи дека сигурно ќе има. Затоа сега ги предупредувам градоначалниците да ги исчистат каналите. Направив прес-конференција и пред пожарите каде предупредив дека тоа ќе се случи, кажа Ангелов.

Watch anime online for free at AnimeFreak anime freak tv

KissAnime: ∀ Gundam II: Moonlight Butterfly anime episode Full online free at https://kissanime.mx kissanime your name

Shokugeki no Souma: San no Sara - Kyokuseiryou no Erina (https://4anime.biz/m/EqVP) Episode Full

AnimeHeaven Watch anime online, English anime online HD

Vietnamta: https://www.vietnamta.vn/profile-78446

Forums asp: https://forums.asp.net/members/animefreakws.aspx