October 26, 2021 00:35
Македонија

Ангелов до Младеновски: Ти благодарам што ја кажа вистината за 27 април

Ти благодарам што собра храброст пред сиот македонски народ да ја кажеш вистината. Иако е малку задоцнето сепак благодарам, рече обвинетиот Горанчо Ангелов, по сведочењето на обвинетиот Стефан Младеновски, во кое изнесе голем број информации за 27 април и начинот на кој УБК ја вршело организацијата.

-Ќе се сложите со мене дека ние “идиотите” од патриотските здруженија сме искористени од партија, од УБК, од сите буквално, Ангелов го запраша Младеновски.

На ова Младеновски одговори: “Дека сте кретени е заклучок на Нинџа, сигурен сум дека сте злоупотребени од Нинџа и директорот на УБК Владимир Атанасовски“.

Младеновски денеска на рочиштето за упадот во Собранието во исказот кажуваше кој, според него, го организирал, како го организирал упадот во Собранието и што се случувало дента на 27 април 2017 година.

Поврзани вести

На Вељаноски, Јанакиески, Ристовски ќе им се суди за организирање на „27 април“

Igor

Груевски за Сител: Не сум организатор на немирите на 27 април

Igor

Русковска побара затворски казни за обвинетите за „27 април”

Igor

AnimeDao Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Website https://wcostream.cc: Watch Once a Hero wcostream Episode Full wcostream dragon ball

Spooky Kitaro: Japan Explodes!! (https://animeheaven.pro/m/16zb) Episode Full

Animepahe: Music Girls anime episode 12 online free at https://animepahe.cc dubbed anime

Utellstory: https://www.utellstory.com/profile/stories/77224

Danluat thuvienphapluat: https://danluat.thuvienphapluat.vn/thanh-vien/animeflixnl