January 22, 2019 22:39
Фудбал

Ангеловски повика 21 фудбалер за дуелите со Лихтенштајн и со Гибралтар

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Игор Ангеловски го соопшти списокот на фудбалери за последните два натпревари од групата во Лига на нации.

За натпреварите против Лихтенштајн на 16 ноември во Вадуц и домашниот дуел со Гибралтар на 19 ноември, Ангеловски ги повика селдниве фудбалери:

Голмани: Столе Димитриевски, Дамјан Шишковски и Дејан Илиев.

Одбрана: Ѓоко Зајков, Кире Ристевски, Висар Муслиу, Егзон Бејтулаи, Мите Цикарски и Кристијан Тошевски.

Среден ред: Аријан Адеми, Енис Барди, Бобан Николов, Езџан Алиоски, Ферхан Хасани, Елиф Елмас и Стефан Спировски.

Напад: Горан Пандев, Илија Несторовски, Александар Трајковски, Иван Тричковски Крсте Велковски.

Репрезентацијата на Македонија се наоѓа на првото место во Групата 4 од Лигата Д, каде по четири одиграни натпревари успеа да забележи три победи и има 9 бода. Второто место го делат репрезентациите на Гибралтар и Ерменија со по 6 бода, додека Лихтенштајн е на последното место со само 3 бода.

Related posts

Тој го стави Реал во сенка: Почина човекот одговорен за револуцијата наречена „Барселона”

24info

Гест на голем клуб: Борусија Дортмунд испрати порака до Суботиќ по хорор повредата на Србинот

24info

Суперкласико ќе се игра во Европа: Легендарен стадион ќе биде домаќин на големото финале меѓу Ривер и Бока

24info