October 14, 2019 16:20
Спорт

Ангеловски и Пандев не го погодија најдобриот играч за 2019

Селекторот и капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски и Горан Пандев распределувајќи ги гласовите за изборот на најдобрите според ФИФА не го погодија лауреатот на церемонијата која се одржа во Милано. За најдобриот играч Лионел Меси од Барселона, Ангеловски Пандев не дадоа ниту еден поен.

Ангеловски петте поени му ги оддели на Вирџил ван Дајк, три за Садио Мане и еден за Мохамед Салах. И Пандев по истиот редослед ги подели поените Вирџил ван Дајк, Садио Мане и Мохамед Салах.

Нови вести

Платата на Балотели ќе порасне четири пати, или ќе му се раскине договорот

Igor

За Македонија остана надежта дека преку полесниот пат ќе стаса до ЕП

Igor

Македонските јуниори го освоија турнирот во Шумен

Igor