July 26, 2021 02:35
Спорт

Ангеловски го одреди почетниот состав за дуелот со Австрија

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски одлучи со кои единаесетмина ќе го почне натпреварот со Австрија.

На голот ќе биде Столе Димитриевски. Во одбраната се Висар Муслиу, Дарко Велковски, Стефан Ристовски и Езѓан Алиоски. Средниот ред ќе го сочинуваат Аријан Адеми, Бобан Николов, Енис Барди и Елиф Елмас. „Најистурени” ќе бидат Горан Пандев и Александар Трајковски.

Натпреварот кој за црвено-жолтите” ќе биде деби на ЕП, ќе почне во 18 часот на „Национална арена Букурешт”.

GoGoAnime Watch anime online, English anime online HD. Watch Omishi Mahou Gekijou: Risky★Safety Episode 24

ANIMEFLIX Watch anime online, English anime online HD. Fate/stay night: Unlimited Blade Works - Prologue (Dub) (https://animeflix.nl/m/qoqy) Episode Full

KissAnime Watch english anime Online in HD for FREE. Watch Overlord: Ple Ple Pleiades Episode 8

KissAnime Pokecommunity: https://www.pokecommunity.com/member.php?u=968947