July 23, 2021 20:36
Спорт

Ангеловски ги избра стартните 11. за дуелот со Украина

Со една измена во тимот од натпреварот со Австрија и тактички ротации во составот, македонската фудбалска репрезентација ќе се соочи попладнево од 15 часот со Украина, во вториот натпревар од групата Ц на ЕУРО 2020.

Од воведниот натпревар против Австрија, во почетниот состав на „црвено – жолтите” за денешната пресметка го нема напаѓачот Александар Трајковски, а на негово место селекторот Игор Ангеловски се одлучи за играчот за врска Стефан Спировски.

На голот е стандардниот Столе Димитриевски, а во одбраната се Дарко Велковски, Висар Муслуи и Кире Ристевски.

Средниот ред го сочинуваат Стефан Ристовски, Аријан Адеми, Бобан Николов и Стефан Спировски, додека Енис Барди е позициониран пред напаѓачкиот двоец Горан Пандев – Елиф Елмас.

GoGoAnime Watch anime online, English anime online HD. Watch Sora no Method: Aru Shoujo no Kyuujitsu★ Episode Full

Watch anime online for free at KissAnime animes online. Iwa Kakeru!: Sport Climbing Girls (https://kissanime.mx/m/o2Ly) Episode 12

AnimeBee Watch anime online, English anime online HD. Nura: Rise of the Yokai Clan - Demon Capital (Dub) Episode 2

KissAnime Mystrikingly: https://kissanimemx.mystrikingly.com/