February 26, 2021 19:21
Свет

Ангела Меркел му честита на Џо Бајден

Германската канцеларка Ангела Меркел му честиташе на Џо Бајден на инаугурацијата за нов американски претседател и во пораката наведе дека со нетрпение очекува да работи со неговата администрација, пренесе Тасс.

„Очекувам ново поглавје во германско-американското пријателство и соработка”, се наведува во изјавата на Меркел пренесена од прес-службата на нејзиниот кабинет на Твитер.

Watch Attack on Titan Episode 13 (https://animeplanet.cc/m/9A/ep-13) at website https://animeplanet.cc anime planet fire force

Watch Dr. Stone: Stone Wars Episode 1 (https://funimationfree.com/m/nBQb/ep-1) at website https://funimationfree.com. See more funimation now