June 26, 2022 04:20
Свет

Ангела Меркел доби понуда за работа во ОН

Поранешната германска канцеларка Ангела Меркел, која цели 16 години го означуваше не само развојот на својата земја, туку и на Европа, доби понуда за работа од Њујорк.

Генералниот секретар на ОН Антонио Гутереш и понуди на Меркел да биде дел од советодавен тим на високо ниво во светската организација.

Агенцијата ДПА, повикувајќи се на дипломатски извори во ОН, како што пренесуваат германските медиуми, на Меркел и понудила претседателство со телото за глобални јавни добра, од што потенцијално би требало да имаат корист сите граѓани на светот.

go88 go88.mobi link tải go88 cho iphone go88 binh88

game bài macao sunwin sunwin md5 Game bài đổi thưởng Sunwin đẳng cấp